Super Express» USA» Nowy Jork» Newsy» Szczegóły pogrzebu Osamy. osama bin laden, osama bin laden nie żyje, śmierć osamy bin ladena,

Szczegóły pogrzebu Osamy

Waszyngton, DC. Choć Osama bin Laden (†54 l.) został zastrzelony przez Navy Seals w zeszłym roku, to dopiero teraz podano więcej wiadomości o ściśle tajnej operacji, jaką był morski pogrzeb terrorysty.

Nawet załoga lotniskowca "USS Carl Vinson" nie wiedziała, co zawiera "przesyłka FedExu", jaka została przywieziona na pokład. Było to ciało bin Ladena, ale wtedy jeszcze marynarze o tym nie wiedzieli. Ciało bin Ladena zostało tam dostarczone myśliwcem z Abbottabad w Pakistanie, gdzie został zastrzelony. Marynarze nie oglądali także pochówku, bo odbyło się to w bardzo wąskim gronie kilku najwyższych rangą oficerów.

Wiedział o tym oczywiście dowódca, admirał Charles Gaouette. - Ciało bin Ladena zostało umyte, zawinięte w białe płótno, a następnie włożone do obciążonego worka. Jeden z oficerów odczytał modlitwę islamską. Zwłoki opuszczono do oceanu po desce - opisał później to wydarzenie Gaouette.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida