NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Szczególne spotkania w Nowym Jorku, New Jersey i Pensylwanii Macierewicz i Kurtyka z wizytą u Polonii

Szczególne spotkania w Nowym Jorku, New Jersey i Pensylwanii Macierewicz i Kurtyka z wizytą u Polonii

10.04.2014, godz. 19:35
Antoni Macierewicz
foto: Super Express

Na spotkanie z amerykańskimi Polakami, w związku z minioną właśnie IV rocznicą Katastrofy Smoleńskiej, przyjadą Antoni Macierewicz i Zuzanna Kurtyka, a także Janusz i Piotr Walentynowicz. Goście z Polski spotkają się z rodakami w kilku miejscach: w sobotę i niedzielę (12-13 kwietnia) obchody będą miały miejsce w Amerykańskiej Częstochowie, czyli Doylestown, PA. W trakcie konferencji odbędzie się specjalna prezentacja mec. Marii Szonert-Biniendy na temat kontekstu Katastrofy Smoleńskiej na tle geopolitycznym w aspekcie nowej polityki Rosji. Organizatorzy przewidzieli również koncert Pawła Piekarczyka.

Dzień później, 14 kwietnia - w poniedziałek o godzinie 7 pm spotkanie zostanie zorganizowane w Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie, znajdującym się przy 176 Java Street. Na kolejne zaprasza natomiast zarząd Wydziału New Jersey Kongresu Polonii Amerykańskiej. Odbędzie się ono w środę, 16 kwietnia o godzinie 7 pm. Miejsce: siedziba Polskiej Fundacji Kulturalnej przy 177 Broadway, Clark, NJ.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: