NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Szał w kinach. Rekordowe dinozaury

Szał w kinach. Rekordowe dinozaury

15.06.2015, godz. 18:11
Jurassic World
foto:

Prehistoryczne dinozaury jak nikt inny potrafią zarobić setki milionów… „Jurassic World” – czyli czwarty z kolei film serii o potężnych stworach wymykających spod kontroli – przez pierwszy weekend zarobił w amerykańskich kinach ponad 204 miliony dolarów. Wraz z wpływami w innych rejonach globu przez trzy dni na koncie filmu zgromadziło się ponad 511 mln. dol.!

Choć do amerykańskiego rekordu zabrakło trzech milionów – pierwsze miejsce należy wciąż do „The Avengers”, który w pierwszy weekend zgromadził $207 mln – to ponad pół miliarda w skali świata jest osiągnięciem historycznym, donosi „Daily Mail”. Taki wynik zapewne cieszy Colina Trevorrowa i Stevena Spielberga, czyli reżysera i producenta „Jurassic World”. Zwłaszcza, że budżet filmu wynosił 150 milionów dol.

Jego akcja toczy się 22 lata po wydarzeniach jakie były ukazane w „Jurassic Park”. Na Isla Nublar otwarto super park rozrywki, w którym główną atrakcją są przywrócone do życia za pomocą klonowania dinozaury. Chęć przyciągnięcia jeszcze większej rzeszy turystów sprawia, że właściciele zmuszają naukowców do stworzenia nowego dinozaura, który posiada cechy dwóch gadów: welociraptora i tyranozaura. Wszystko idzie zgodnie z planem do czasu, gdy stwór wymyka się spod kontroli…


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: