NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Syn profesora nastraszył całą szkołę

Syn profesora nastraszył całą szkołę

06.11.2013, godz. 02:00
Connecticut, Central Connecticut State University
foto:

Chwile prawdziwej grozy przeżyli studenci i grono pedagogiczne w Central Connecticut State University. A wszystko przez kilku szalonych studentów, których podejrzewano, że na teren uczelni weszli z bronią... Wśród siejących zamęt i potencjalne zagrożenie był syn jednego z profesorów uczelni!

David Kyem (21 l.) oraz kilku jego kolegów poszedł w poniedziałek na uczelnię w halloweenowym przebraniu. Według świadków zdarzenia istniało realne podejrzenie, że studenci naprawdę mają przy sobie broń palną. Ze względów bezpieczeństwa na ponad trzy godziny ewakuowano wszystkich słuchaczy i grono pedagogiczne uczelni. Kazano każdemu opuścić teren i pozostać w bezpiecznej odległości od miejsca zagrożenia...

- Mój syn zapewniał mnie, że nic złego się nie dzieje. Poza tym on nie ma dostępu do broni i jej nie posiada - mówił profesor CCSU Peter Kyem, prywatnie ojciec jednego z aresztowanych. Jak podają funkcjonariusze policji, którzy przyjechali na miejsce wezwania, napastnicy nie wdawali się w bójkę z funkcjonariuszami i pozwolili się bez problemu aresztować.

- W świetle niebezpiecznych wydarzeń, jakie w ostatnim czasie miały miejsce na innych uczelniach, dla bezpieczeństwa studentów musieliśmy ewakuować wszystkich. Na szczęście okazało się, że nie istniało prawdziwe zagrożenie dla osób znajdujących się w budynku - powiedział Chris Cervoni, szef uczelnianej policji.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: