NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Świąteczne spotkanie w Klubie Amber Indyk z seniorami

Świąteczne spotkanie w Klubie Amber Indyk z seniorami

24.11.2016, godz. 00:00
Thanksgiving, Dzień Dziękczynienia
Thanksgiving, Dzień Dziękczynienia foto:

Nikt nie powinien być w święta sam. Święta – jak sama nazwa wskazuje – są od tego, by świętować. Z takiego założenia wychodzą seniorzy z Klubu Amber i ich opiekun Janusz Skowron. Dlatego z okazji Thanksgiving organizują „indykowe spotkanie”, na które serdecznie zapraszają.

Wspólna zabawa odbędzie się w czwartek 24 listopada w godzinach od 9 am do 1 pm i jest otwarta dla każdego seniora posiadającego Medicaid (Food Stamps/Benefit Card). Poza tradycyjnym pieczonym indykiem i świątecznymi daniami  seniorzy z Amber przygotowali loterię fantową i wiele niespodzianek, żeby każdy dobrze się bawił.
Amber Health Adult Social Day Care Center znany jako Klub Amber działa już czwarty rok. Jego pierwsza siedziba mieściła się na Williamsburgu, a od września 2013 ma nową lokalizację na Greenpoincie.  Członkami „bursztynowego klubu” mogą zostać dorośli mający ubezpieczenie Medicaid. Po zarejestrowaniu mogą oni korzystać ze wszystkich świadczeń oraz zajęć, jakie klub oferuje od poniedziałku do piątku. Członkowie mają zapewnione bezpłatne ciepłe, smaczne posiłki – śniadanie i obiad oraz bezpłatny transport. W Amber, oprócz różnych aktywnych zajęć, polscy seniorzy znajdują znajomych i przyjaciół – swój drugi dom, w którym nikt nie czuje się samotny, bezradny i bezsilny.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: