NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Stypendium dla niepokornej 18-latki

Stypendium dla niepokornej 18-latki

02.04.2014, godz. 19:27
student
foto:

Wygląda na to, że Rachel Canning – osiemnastoletnia studentka z New Jersey, która pozwała matkę i ojca, żądając od nich płacenia za jej naukę – nie będzie musiała się tego domagać. Powód? Otrzymała pełne stypendium!

Wiadomością o tym, że Western New England University przyznało jej stypendium, 18-latka podzieliła się na Facebooku. Rok nauki w znajdującej się w Springfield (Massachusetts) szkole wynosi 46 tysięcy dolarów (razem z opłatą za akademik). Wysokość stypendium dla Rachel, absolwentki Morris Catholic High School w New Jersey, to 56 tysięcy. Zostaje jej więc jeszcze 10 tys. dol. na wydatki, a to oznacza, że nie będzie musiała prosić – albo pozywać – rodziców o pieniądze...

Przypomnijmy, Rachel zaskarżyła rodziców, Seana i Elizabeth Canning, bo – jak twierdziła – wyrzucili ją z domu w październiku zeszłego roku, dwa dni przed skończeniem 18 lat. W sądzie domagała się od nich pieniędzy na naukę i utrzymanie. Ale po kilku dniach trwania sprawy dziewczyna wróciła do rodzinnego domu Lincoln Park, NJ. Jak mówili adwokaci, przekonała ją do tego matka. Tymczasem sędzia Peter Bogaard ciągle jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji, czy państwo Canning są zobligowani do wspierania finansowego córki.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: