NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Studenci wymyślili… Lakier do paznokci wykryje pigułkę gwałtu!

Studenci wymyślili… Lakier do paznokci wykryje pigułkę gwałtu!

28.08.2014, godz. 00:00
lakier do paznokci
foto:

Czy już niebawem kobiety będą mogły poczuć się bezpiecznie na imprezach. A zboczeńcy, którzy wrzucali do drinków tabletki gwałtów, nie będą mieli łatwego życia…

Jak podaje Fox News, czterech młodych studentów z North Carolina State University wymyśliła lakier do paznokci, dzięki któremu kobiety będą mogły same sprawdzić czy w drinku, który sączą, nie ma rozpuszczonej tabletki gwałtu. Wystarczy, że dyskretnie zanurzą pomalowane lakierem Undercover Colors paznokcie w szklance z napojem. Jeśli kolor na paznokciach zacznie się zmieniać znaczy, że w ich drinku została rozpuszczona tabletka.

- Naszym celem jest wymyślić taką technologię, dzięki której kobiety będą mogły same się chronić przed wszechobecną, ohydną przestępczością – mówią studenci.

Chociaż Undercover Colors jest jeszcze w fazie rozwoju i nie podano terminu, kiedy produkt będzie dostępny, jednak już innowacyjny lakier do paznokci ma tysiące wielbicieli na Facebooku. Tabletka gwałtu (Date Rape Drug) jest substancją psychoaktywną najczęściej z grupy depresantów (GHB flunitrazepam). Wywołuje senność oraz kilkugodzinną amnezję u osoby, której podano środek. Rozpuszczona w płynie jest bez smaku, zapachu, nie zmienia również koloru napoju, do którego została dodana. Dobrze rozpuszcza się w wodzie, sokach, piwie, drinkach. Zaczyna działać po kilkunastu minutach od zażycia.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: