NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Strzeż się tych miejsc

Strzeż się tych miejsc

17.06.2013, godz. 02:00
Detroit
W latach 50. XX wieku miasto liczyło prawie 2 miliony mieszkańców. Obecnie jest ich  zaledwie 700 tysięcy - tyle co w 1910 roku! foto:

Planujesz przeprowadzkę do spokojnego i bezpiecznego stanu? Z pewnością nie może to być Michigan.

Według raportu, jaki podało FBI, najbardziej niebezpiecznie w całych Stanach jest w mieście Flint, właśnie w Michigan. Jak podaje portal 247wallst.com, w ubiegłym roku dokonano tam 63 morderstw. Przy 101 tys. mieszkańców jest to więc szokujący procent zbrodni. A jak jeszcze dodamy do tego 1930 napaści z bronią w ręku i fakt, że Flint przoduje także w narodowej statystyce włamań, to włos się jeży na głowie.

Miasto Flint wchodzi w skład zespołu metropolitalnego Detroit - tam właśnie znajdowały się fabryki samochodów koncernu General Motors. Z 80 tys. ludzi, którzy pracowali w nich w latach 70., w wyniku krachu tej gałęzi przemysłu w USA zatrudnienie utrzymało zaledwie 8 tys. Samo Detroit jest na drugim miejscu z ogólną liczbą 368 morderstw w 2012 r. przy 707 tys. mieszkańców.

Kolejne miejsca w rankingu FBI zajmują Oakland, St. Louis i Memphis (patrz też ramka) . W 650-tysięcznym Memphis aż 43 proc. mieszkańców boi się po zmroku wychodzić z domu. W kalifornijskim Oakland dokonuje się tymczasem procentowo najwięcej kradzieży w USA. To właśnie tam kradną np. najwięcej samochodów.

Najniebezpieczniejsze miasta w USA

1. Flint

2. Detroit

3. Oakland

4. St. Louis

5. Memphis

6. Stockton

7. Birmingham

8. New Haven

9. Baltimore

10. Cleveland

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: