NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Straszą karami za niedopełnienie formalności. Obamacare: ostatni dzwonek

Straszą karami za niedopełnienie formalności. Obamacare: ostatni dzwonek

04.03.2014, godz. 02:00
Obamacare, czyli rewolucja w służbie zdrowia - 1222
Obamacare, czyli rewolucja w służbie zdrowia foto:

Tylko do końca marca można dokonać zapisu na ubezpieczenie zdrowotne Affordable Care Act, potocznie nazywane Obamacare. Jeśli ktoś nie dotrzyma terminu, grozi mu kara.
Od 1 stycznia każdy Amerykanin ma obowiązek posiadać przynajmniej podstawowe ubezpieczenie zdrowotne... Na Obamacare zapisać się można nawet przez internet korzystając ze strony www.healthcare.gov albo telefonicznie, pod numerem 800-318-2596.

Koszt ubezpieczenia zależy od przychodu rodziny, jej liczebności, wieku, miejsca zamieszkania i kategorii wybranej polisy. Trzeba się liczyć z tym, że jeśli nie dopełni się formalności, państwo nałoży na niezdyscyplinowanych karę. Jeżeli nie ubezpieczymy się do końca marca, to możemy zapłacić grzywnę w wysokości 1 proc. swojego przychodu albo 95 dol. za każdą osobę dorosłą w rodzinie - w zależności od tego, która kwota jest wyższa. Kara za każde nieubezpieczone dziecko wynosi połowę, czyli 47,50 dol. (pobrana będzie na rozliczeniu podatkowym za rok 2015). Karna opłata wzrośnie do 2 proc. w roku 2015 i do 2,5 proc. w roku 2016.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: