NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Strach w Waszyngtonie. Pożar samochodu z pamiątkami opóźnił wylot prezydenta do Alabamy

Strach w Waszyngtonie. Pożar samochodu z pamiątkami opóźnił wylot prezydenta do Alabamy

09.03.2015, godz. 05:00
Barack Obama
foto:

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy Waszyngtonu, w tym ten najważniejszy - Barack Obama (53 l.) i jego najbliższa rodzina. Powód? Jak podaje Reuters w sobotę w okolicach Białego Domu najpierw słychać było głośny huk a kilka sekund później pojawił się nad okolicą slup dymu. Groźnie wyglądający pożar postawił w stan najwyższego pogotowia Secret Service.

Natychmiast głoszono alarm. Szybko jednak okazało się, że nie wybuchła bomba, a samochód oferujący pamiątki, który stał na ulicy nieopodal Białego Domu. Huk usłyszano, gdy Barack Obama miał wylecieć śmigłowcem na lotnisko, skąd miał się udać do Alabamy. Z powodu wybuchu prezydent Barack Obama wraz z żoną Michelle i córkami opuścił Biały Dom w kolumnie samochodów. Następnie odlecieli Air Force One do Alabamy, gdzie Barack Obama, jako pierwszy czarnoskóry prezydent w historii USA przemawiał w mieście Selma w 50-tą rocznicę wydarzeń znanych, jako „Krwawa Niedziela” – pacyfikacji pokojowej demonstracji w sprawie zrównania praw wszystkich obywateli USA.


Podczas prowadzonego dochodzenia okazało się, że samochód, w którym doszło do wybuchu należał do koreańskiej rodziny mieszkającej w Wirginii. Pojazd został całkowicie zniszczony. Chwilę wcześniej doszło do innego incydentu. Zaniepokojenie służb wzbudził pies policyjny, który zaczął dziwnie zachowywać się w pobliżu jednego z samochodów zaparkowanych ulicę dalej. Nie wiadomo czy coś znaleziono w tym pojeździe.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: