NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Strach w Teksasie! Pierwszy przypadek Eboli w Stanach!

Strach w Teksasie! Pierwszy przypadek Eboli w Stanach!

02.10.2014, godz. 00:00
WIRUS EBOLA
WIRUS EBOLA foto:

Jak podaje CBS, News Amerykańskie Centrum Zwalczania i Prewencji Chorób (Centers for Disease Control and Prevention, CDC) poinformował, że pacjent leczony w Texas Health Presbyterian w Dallas jest zarażony wirusem Ebola. Personel szpitala nie ujawnił narodowości oraz personaliów chorego.

Jak dotąd podano jedynie, że jest to dorosły mężczyzna, który do szpitala trafił 28 września. Mężczyzna wrócił samolotem z Liberii 20 września i od tamtego czasu jego stan zdrowia się pogarszał. Nie podano w jakich okolicznościach mężczyzna zaraził się wirusem Ebola.

CDC ostrzega, że nawet pojedynczy przypadek Eboli budzi obawy. Służba zdrowia w Teksasie podjęła wszystkie możliwe środki ostrożności i objęła specjalną opieką wszystkich pasażerów, którzy lecieli jednym samolotem z nosicielem wirusa.

- Jak na razie nie ma podejrzeń, by ktoś z pasażerów był zarażony – powiedział Tom Frieden, dyrektor CDC. – Mamy pod obserwacją każdego, kto miał bliski kontakt z chorym. Osoby te będą monitorowane przez 21 dni - jest to okres inkubacji choroby. Jeśli w tym czasie wystąpi u obserwowanych gorączka, to zostaną oni natychmiast hospitalizowani – dodał Frieden.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: