NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Staten Island. Zakonnica wyskoczyła z okna ratując się w pożaru

Staten Island. Zakonnica wyskoczyła z okna ratując się w pożaru

14.10.2013, godz. 19:58
Zakonnica, różaniec, modlitwa
foto: Super Express

Tajemniczy pożar w klasztorze... Siostra Regina Gegic z zakonu Sisters of Divine Charity przebywa na oddziale intensywnej terapii ze złamanym kręgosłupem, po tym jak wyskoczyła z okna drugiego piętra. W ten sposób ratowała się z płonącego klasztoru – donosi CBS News.

Podczas gdy parafianie modlą się o jej szybki powrót do zdrowia, FDNY prowadzi dochodzenie w sprawie przyczyn pożaru i bada, czy ktoś specjalnie nie podłożył ognia, aby skrzywdzić mieszkające tam zakonnice...

– Na razie traktujemy sobotni pożar jako podejrzane zdarzenie. Nie wykluczamy niczego: mógł być to przypadek, ale równie dobrze podpalenie. Na pewno to ustalimy. W całym kompleksie znajduje się również St. Joseph Hill Academy, ale tylko budynek, gdzie mieszkają siostry się palił. W tym czasie przebywały tam dwie zakonnice, jedna uciekła, a siostra Regina Gegic wyskoczyła przez okno – mówił na konferencji prasowej rzecznik straży pożarnej.

Ranna siostra została przewieziona do Staten Island University Hospital w Ocean Breeze. Jej stan lekarze oceniają jako bardzo poważny.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: