NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Stań się bohaterem filmowym tegorocznej Parady Pułaskiego! Drony wszystko sfilmują

Stań się bohaterem filmowym tegorocznej Parady Pułaskiego! Drony wszystko sfilmują

22.08.2015, godz. 21:06
Wielki Marszałek - Artur Dybanowski
foto:

Takiej Parady jeszcze nie było. W tym roku Polaków podczas Parady Pułaskiego poprowadzi najmłodszy w historii marszałek – Artur Dybanowski, który zdradza już dziś czytelnikom „Super Expressu” dlaczego warto zarezerwować sobie czas, żeby wziąć w niej udział.

- Kiedy rozmawialiśmy w ubiegłym roku, objąłeś funkcję Wielkiego Marszałka Parady Pułaskiego 2015 i mówiłeś, że to będzie wyjątkowa Parada. Powiedz, na czym ta wyjątkowość będzie polegała?
- Po raz pierwszy w historii Parady Pułaskiego cały przemarsz Polonii reprezentacyjną 5 Aleją na Manhattanie zostanie sfilmowany. W związku z tym każdy będzie mógł stać się bohaterem tego Polskiego święta na Manhattanie. Płyta z tegoroczną Parada trafi w ręce wielu ludzi, niekoniecznie Polaków, którzy zobaczą, jak Polonia potrafi manifestować swoją polskość na emigracji. A firmy, które będą sponsorami Parady Pułaskiego, zostaną umieszczone na DVD, więc będzie to kolejna forma reklamy dla sponsorów polskiego święta na Manhattanie.

- Czy to jedyna nowość, która pojawi się podczas tegorocznej Parady Pułaskiego?
- Oczywiście, że nie. Po raz pierwszy w tym roku podczas Parady będziemy promować polskie województwa. A to wszystko dzięki wspaniałej współpracy, jaka nawiązała się z nową panią konsul Urszulą Gacek. I dzięki temu podczas Parady rozdawane będę gadżety z poszczególnych województw, zachęcające nie tylko Polaków ale i Amerykanów do odwiedzin w naszym kraju. Bo skoro marzeniem każdego Amerykanina są wakacje w Paryżu, to pokażmy również, że i do Polski warto zajrzeć. Musimy pokazać Amerykanom to, co mamy najpiękniejsze w naszym kraju. I tak się właśnie stanie podczas tegorocznej Parady.


- A jak wygląda sytuacja finansowa Parady. Czy Polania chętnie wpłaca pieniądze na organizowanie swojego święta?
- Cały czas zachęcamy wszystkich Polaków do sponsorowania tego wydarzenia. Jest to jedyna szansa, aby pokazać się w tak licznej grupie Polaków na Manhattanie. Choć trudno namówić naszych rodaków do tego, aby przekazali jakąkolwiek kwotę, to nie ustajemy w staraniach i szukamy sponsorów wszędzie, gdzie tylko jest to możliwe. Aby ułatwić wpłacanie donacji w tym roku uruchomiliśmy konto na portalu GoFoundMe, gdzie w łatwy sposób można przekazać dowolną wpłatę. Każdy grosz się liczy i nieważne czy to będzie 5 czy 50 dolarów. Wszystkie pieniądze zgromadzone w ten sposób zostaną przeznaczone na organizację tegorocznej parady.

- A w jaki inny sposób można jeszcze wesprzeć Paradę
- Już we wrześniu w Polsko - Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej otwarte zostanie specjalne konto, na które będzie można wpłacać pieniądze na organizację Parady Pułaskiego.

- Czy rok temu tak sobie wyobrażałeś bycie wielkim marszałkiem Parady Pułaskiego?
Tak, dokładnie wiedziałem z czym się wiąże ta jakże zaszczytna funkcja. Miałem świadomość, że moja rola będzie polega na byciu managerem i osobą powiększającą bazę stałych sponsorów, którzy każdego roku będą chętnie i hojnie wspierali finansowo paradę. Do osiągnięcia mojego celu mam jeszcze dwa miesiące i wierzę w to, że zostawię swoim następcą wiele kontaktów z ludźmi biznesu, którzy finansowo będą przez lata wspierali Paradę Pułaskiego.


- A jak zachęcasz ludzi młodych do udziału w Paradzie
W piątek, 2 października, na Greenpoincie odbędzie się koncert polskich wykonawców, którzy następnie w niedzielę pojawią się na Piątej Alei. Już mamy potwierdzenie że na koncercie, a dzień później na paradzie, wystąpi Molesta (red. to polska grupa muzyczna wykonująca hip-hop). Dlatego już dziś rezerwujcie sobie czas i w pierwszą niedziele października przyjedźcie na Manhattan.

Dziękuję za rozmowę
Agnieszka GranatowskaREDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: