NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Stan Borys na Greenpoincie. Z poezją wśród Polonii

Stan Borys na Greenpoincie. Z poezją wśród Polonii

29.01.2016, godz. 00:00
Już się nie upijam i nie ćpam
Stan Borys (73 l.) na scenie muzycznej działa od 50 lat. Śpiewał w zespołach Bizony i Blackout. Stworzył hity m.in. „Jaskółka uwięziona” i „Anna” foto: AKPA

W ciągu najbliższych dni Polonia na Greenpoincie dwukrotnie będzie mogła spotkać się ze znanym polskim piosenkarzem Stanem Borysem. Artysta będzie promował swój najnowszy tomik poezji pt. “Daleko Donikąd”.

Spotkania ze Stanem Borysem odbędą się w piątek, 29 stycznia, o godz. 6 wieczorem w siedzibie Instytutu Józefa Piłsudskiego przy 138 Greenpoint Ave. oraz w poniedziałek, 1 lutego, o godz. 13 w klubie Amber przy 71 India Street.
Każde ze spotkań rozpocznie się od wyświetlenia filmu o artyście pt. „Wolność jak płomień”. Obraz ten nagradzany był dwukrotnie; w 2011 roku na Festiwalu Famewalk Film in Hollywood, a także w 2010 zdobył Award of Merit podczas Los Angeles Cinema Film of Hollywood. W następnej części Stan Borys zaprezentuje swój najnowszy tomik poezji pt. „Daleko Donikąd” oraz będzie odpowiadał na pytania publiczności. Na spotkaniu będzie możliwość nabycia książki oraz płyty ze specjalną dedykacją i autografem artysty.
W sobotę, 30 stycznia, o godz. 6.30 wieczorem, w Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark w New Jersey odbędzie się pierwszy z dwóch koncertów Stana Borysa. Koncerty te będą wspierały akcję charytatywną prowadzoną przez Polish Parents Pomagaja polegającą na zbieraniu funduszy na leczenie Ewy Piekunko, u której zdiagnozowano dwa rodzaje nowotworów.
Drugi koncert odbędzie się w Polskim Domu Narodowym w Glen Cove na Long Island w niedzielę 6 marca o godz. 5 po południu. Podczas koncertów w New Jersey i na Long Island można będzie kupić cegiełkę na rzecz Ewy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: