NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Stan bierze się za kierowców unikających opłat. Nie płacisz na „bramce”, zawieszą ci rejestrację

Stan bierze się za kierowców unikających opłat. Nie płacisz na „bramce”, zawieszą ci rejestrację

13.05.2016, godz. 00:00
The George Washington Bridge
foto:

Setki kierowców może wkrótce stracić prawo do poruszania się swoimi samochodami po drogach. Nowojorski Wydział Komunikacji (Department of Motor Vehicles – DMV) rozpoczyna bowiem walkę z kierowcami, którzy nie płacą za przejazdy mostami czy tunelami czyli z tzw. „toll violators”. W jaki sposób? Zawieszając im rejestrację.

Odbywa się to w ramach wprowadzonych jeszcze w styczniu przez gubernatora Andrew Cuomo nowych zaostrzonych regulacji dotyczących niepłacenia za „bramki”. Analiza stanowych inspektorów wykazała bowiem, że z powodu kierowców unikających opłat za mosty czy tunele, do kasy nie wpływa rocznie 16.5 miliona dolarów. Aby położyć temu kres  i odzyskać należne pieniądze, Cumo zaostrzył przepisy.
Teraz, w pierwszej fazie egzekwowania nowych przepisów, zawieszeniem rejestracji zagrożeni są ci kierowcy, którzy nie zapłacili co najmniej pięć razy w okresie osiemnastu miesięcy. Z danych Wydziału Komunikacji (Department of Motor Vehicles – DMV) wynika, że dotyczy to 575 kierowców. – Te osoby jeżdżą sobie bezkarnie na koszt stanu i innych kierowców, którzy przestrzegają prawa i dokonują opłat, jak należy. Te nowe regulacje pozwolą na odzyskanie pieniędzy, ale przede wszystkich są wyraźnym komunikatem: nie płacisz, to zostaniesz za to ukarany – powiedział gubernator Cuomo.
Zgodnie z nowymi regulacjami DMV wyśle do „prześlizgających” się kierowców listy z informacją, że mają 45 dni na uregulowanie płatności. Jeżeli tego nie zrobią, ich rejestracja zostanie zawieszona i nie będą mieli prawa jeździć samochodem dopóki nie zapłacą należności.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: