NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Średnia cena za dom na Manhattanie przekroczyła $2 miliony

Średnia cena za dom na Manhattanie przekroczyła $2 miliony

02.04.2016, godz. 00:00
Manhattan, widok na Manhattan, panoramam Nowego Jorku
Manhattan, widok na Manhattan, panoramam Nowego Jorku foto:

O tym, że ceny domów i mieszkań w Nowym Jorku szaleją. wiadomo od dawna. Najnowszy raport firmy branżowej Douglas Elliman potwierdza że rynek nieruchomości w dalszym ciągu ma się świetnie. Zwłaszcza na Manhattanie, gdzie średnia cena domu po raz pierwszy przekroczyła granicę 2 milionów dolarów.

Z danych Douglas Elliman zebranych za pierwszy kwartał 2016 roku wynika, że średnia cena nieruchomości na Manhattanie osiągnęła rekordową kwotę $2.05 mln. To aż o ponad 18 procent więcej aniżeli w analogicznym okresie poprzedniego roku. Ceny będą dalej rosły, a na manhattańskim rynku będzie pojawiać się jeszcze więcej bardzo luksusowych i bardzo drogich nieruchomości.
Potwierdza to Andrew Heiberger, prezes TOWN Residential. Jego firma ma w chwili obecnej aż 150 domów i mieszkań w cenie 20 milionów i więcej, których kupnem jest zainteresowane wiele osób. Dodaje, że obecnie finalizuje transakcję kupna apartamentu na Greenwich Village za 28 milionów dolarów. Będzie to rekordowa cena mieszkania w okolicy na wschód od Piątej Alei.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: