NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Średni czynsz w mieście to aż 3 tysiące dolarów! Drożeje Queens!

Średni czynsz w mieście to aż 3 tysiące dolarów! Drożeje Queens!

12.07.2013, godz. 02:40
NYC
foto:

O tym, że życie w metropolii nie należy do najtańszych, nikogo przekonywać nie trzeba. Oto kolejne potwierdzenie. Z ostatnich badań rynku nieruchomości wynika, że średnio za czynsz w Nowym Jorku trzeba zapłacić ponad 3 tysiące dolarów. To niemal 3 razy tyle co średnia krajowa!

Z raportu firmy Reis Inc. wynika, że czynsze w metropolii są o jedną trzecią większe niż w pozostałych miejscach w Stanach. Jak podaje "New York Post", średnia krajowa, jeśli chodzi o czynsz za apartament, wynosi $1,062. W rankingu drogich apartamentów tuż za Nowym Jorkiem uplasowało się San Francisco, gdzie za miesięczny czynsz za apartament trzeba zapłacić sporo mniej, bo około 2 tysięcy dolarów.

Analitycy zwracają uwagę, że w górę poszły również ceny na Brooklynie i Queensie, gdzie do tej pory można było znaleźć dom za przyzwoitą kwotę. Wyjątek stanowi Staten Island, gdzie ciągle można trafić jeszcze tańsze mieszkanie.

Speców niepokoi również to, że na rynku nieruchomości nie przybywa domów na sprzedaż. Tylko na Queensie odnotowano najniższą sprzedaż domów średniej klasy od ośmiu lat. A ponieważ ruch nie jest duży, ceny rosną, co martwi przenoszących się tam masowo naszych rodaków.

- Średnia cena za dom wzrosła o 9,9 procent i wynosi obecnie 390 tysięcy dolarów. Jeśli chodzi o Brooklyn, to odsetek domów wystawionych na sprzedaż spadł o 31 procent. W drugim kwartale tego roku na wolny rynek trafiły 1794 domy, a w porównywalnym okresie roku ubiegłego było ich 2592 - powiedział Jonathan Miller z firmy Douglas Elliman, która zajmuje się badaniami rynku nieruchomości.

Według analityków ci, których nie stać na mieszkanie na Manhattanie, najpierw szukają go na Brooklynie, a później w poszukiwaniach tańszej alternatywy trafiają na Queens.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: