NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Spróbuj szczęścia w loterii mieszkaniowej. $550 za apartament

Spróbuj szczęścia w loterii mieszkaniowej. $550 za apartament

18.03.2015, godz. 02:00
NYC, Nowy Jork,
foto:

Jest o co powalczyć... Już latem do użytku zostanie oddany nowy budynek w ramach tzw. Affordable Housing. Będą w nim m.in. duże studia za 550 dolarów miesięcznie! Mieszkania będą dostępne w ramach miejskiej loterii.

Nowo wykończony budynek – Boston Road Residence – znajduje się znajduje się przy 1175 Boston Rd. na Bronksie. Jak donosi DNA.info, będzie w nim 154 studio-apartementów z czego 60 będzie przeznaczonych na tzw. tanie mieszkania. Z tej puli część będzie dostępna dla osób po 50. roku życia.
O lokale z Affordable Housing będą mogły starać się osoby zarabiające rocznie nie mniej niż 18 tysięcy dolarów i nie więcej niż $35.280. Z pozostałych 94 apartamentów część lokali będzie zarezerwowana dla weteranów oraz osób pobierających Medicaid.

W apartamentowcu będzie znajdować się siłownia oraz inne pomieszczenia do uprawiania sportów takich jak joga czy pilates. Mieszkańcy będą mieli również do dyspozycji laboratorium komputerowe z szybkim Internetem oraz ogród, w którym będą miejsca piknikowe.
– Jak zawsze w loteriach pierwszeństwo mają osoby, które mieszkają w okolicy, ale to nie oznacza, że nie mogą zgłaszać się nowojorczycy z innych okolic. Kto nie próbuje szczęścia, ten nie wygrywa – mówi Jeff Scheuer z Common Ground współorganizującej razem z miastem loterię mieszkaniową.
Osoby chcące spróbować szczęścia muszą wypełnić aplikację, którą można wydrukować ze strony: www.commonground.org lub zamówić ją dzwoniąc pod numer: 212-624-1471. Termin odsyłania aplikacji mija 27 marca.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: