NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Sprawdź czy wygrałeś w loterii wizowej

Sprawdź czy wygrałeś w loterii wizowej

07.05.2015, godz. 00:00
Visa, USA,
foto:

Jeśli brałeś udział w loterii wizowej Diversity Visa 2016, możesz już sprawdzić czy uśmiechnęło się do ciebie szczęście!

By to zrobić, wystarczy wejść na stronę internetową E-DV Departamentu Stanu www.dvlottery.state.gov/ESC/ wpisać Confirmation Number - numer, który został przydzielony przy rejestracji w loterii i sprawdzić czy zostałeś wylosowany.
Należy pamiętać o tym, że zwycięzcy loterii nie zostaną poinformowani o wygranej pocztą, mailowo ani telefonicznie. Jedyną możliwością sprawdzenia wyników loterii wizowej jest formularz internetowy. Nie uzyskamy również informacji o wygranej w Ambasadzie USA.
Do sprawdzenia oprócz numeru jaki otrzymaliśmy prze rejestracji, potrzebne będą jeszcze następujące dane: rok urodzenia osoby wnioskującej oraz nazwisko. Pracownicy ambasady przypominają że pierwsze opłaty, które będzie trzeba uiścić w związku z loterią wizową, trzeba będzie dokonać dopiero po ustaleniu terminu wizyty w ambasadzie USA.
Należy pamiętać, że fakt zostania wylosowanym w loterii wizowej DV nie zapewnia automatycznie otrzymania wizy imigracyjnej czy zielonej karty. Wszystkie osoby starające się o wizę imigracyjną muszą spełniać wymogi tak programu DV, jak i prawa imigracyjnego Stanów Zjednoczonych.
W ramach Programu Loterii Wizowej DV co roku wydawanych jest 50 tysięcy wiz na pobyt stały osobom pochodzącym z krajów o niskim wskaźniku imigracji do Stanów Zjednoczonych. Polakom może przypaść w udziale maksymalnie około 3,5 tys. zielonych kart.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: