NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Spotkanie z wyjątkowym gościem - z Łukaszem Krasoniem. Koniec narzekania, czas realizować swoje marzenia

Spotkanie z wyjątkowym gościem - z Łukaszem Krasoniem. Koniec narzekania, czas realizować swoje marzenia

10.11.2014, godz. 00:00
Łukasz Krasoń
foto:

Jeśli dopadła cię jesienna chandra i straciłeś w życiu sens, koniecznie musisz zarezerwować sobie czas w piątek. 14 listopada w metropolii zarażać pozytywną energią będzie Łukasz Krasoń. On same jest żywym przykładem tego, że niemożliwe można zmienić w osiągalne.

Łukasz na zaledwie 25 lat. Od 4 roku życia choruje na postępującą dystrofię mięśniową. Większość życia spędził na wózku inwalidzkim.

Na początku malował obrazy, ale potem ręce odmówiły posłuszeństwa. Kiedy spotykał się z komentarzami, że w jego przypadku niewiele może zrobić ze swoim życiem mówił „W moich oczach jest zupełnie inaczej”.

Rodzina i przyjaciele bardzo mu dopingowali. Ukończył studia. Po latach walki z chorobą zdecydował, że opowie swoją historię i postara się pomóc wszystkim tym, którzy szukają motywacji do lepszego, innego życia. Jego przykład potwierdza, że wózek nie niczego przekreśla.

Wspólnie z żoną Gosią stworzył Ogólnopolski Konwój Rowerowy „Wstań i Jedź”, razem z przyjaciółmi przejechali 2500 km, odwiedzając 14 miast Polski w ciągu 44 dni. Wszędzie tam prowadzili wykłady i opowiadali o swoim życiu, celach i marzeniach, motywując innych do działania.

Spotkania Polonii z Łukaszem Krasoniem organizuje Portal polonijny DobraPolskaSzkola.com. Pierwsze odbędzie się w piątek, 14 listopada, godz. 19.00 – Maspeth, sala przy kościele św. Krzyża.

MK

zdjęcie archiwum portal Dobra Polska Szkoła

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: