NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Spotkanie z Ryszardem Horowitzem na Greenpoincie. Mistrz Horowitz we własnej osobie

Spotkanie z Ryszardem Horowitzem na Greenpoincie. Mistrz Horowitz we własnej osobie

17.01.2015, godz. 19:10
Ryszard Horowitz
foto:

To było wydarzenie! W miniony czwartek wieczorem w Awakening NY Wellness Center na Greenpoincie  odbyło się spotkanie autorskie ze znanym polskim fotografem Ryszardem Horowitzem.

Spotkanie było połączone z promocją książki Ryszarda Horowitza „Życie niebywałe. Wspomnienia Fotokompozytora”, która nakładem wydawnictwa Znak ukazała się na rynku wydawniczym w Polsce w listopadzie zeszłego roku.

W trakcie wieczoru kilkadziesiąt zebranych osób mogło wysłuchać fragmentów książki, a także ciekawych opowieści samego autora o swoim niezwykle barwnym życiu. Spotkanie poprowadziła Izabela J. Barry z greenpoinckiego oddziału Brooklyn Public Library. Pod koniec wszyscy obecni mieli okazje do zakupu książki z autografem i do pamiątkowego zdjęcia.

Ryszard Horowitz jako dziecko przeszedł przez getto i obozy koncentracyjne. Był jednym z tzw. „dzieci Schindlera”, a zarazem jednym z najmłodszych uratowanych więźniów Oświęcimia. W 1959 roku wyjechał do Nowego Jorku i podjął studia w Pratt Institute. Jako fotograf wypracował swój własny styl. W Stanach Ryszard Horowitz odniósł wielki sukces, stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich artystów.

Marcin Żurawicz

Foto. Barbara Klimaszewska

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: