NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Spotkanie z polskimi maratończykami w Konsulacie RP z... poszukiwaniami NYPD w tle

Spotkanie z polskimi maratończykami w Konsulacie RP z... poszukiwaniami NYPD w tle

03.11.2015, godz. 20:57
polscy maratończycy w NYC
polscy maratończycy w NYC, Nowy Jork, maraton, Polonia, maraton nowojorski, Konsulat Generalny RP foto:

Podczas gdy polscy uczestnicy maratonu nowojorskiego zebrali się na tradycyjnym już spotkaniu w Konsulacie Generalnym RP na Manhattanie, nowojorska policja prowadziła intensywne poszukiwania innego biegacza, przybyłego z Włoch 30-letniego Gianclaudio Marengo, który zaginął zaraz po przebiegnięciu mety.

Na szczęście poszukiwania Marengo zakończyły się szczęśliwie. Włoskiego biegacza zlokalizowano we wtorek na stacji metra linii nr 2 na Midtown. Mężczyznę, ubranego ciągle w strój jaki miał na sobie podczas niedzielnego maratonu, przewieziono do szpitala na badania. W tym samym czasie w  polskim konsulacie pojawiła się nasza ekipa biegaczy. W tym roku to 200 Polaków, dwa razy więcej niż rok temu.
Gościem honorowym był porucznik Karol Cierpica – żołnierz Wojska Polskiego, któremu w sierpniu 2013 r. podczas ataku Talibów na bazę w Afganistanie ocalił życie poświęcając własne sierżant armii amerykańskiej Michael Ollis.
Karol przyjechał na zaproszenie rodziców Michaela razem ze swoją żoną Barbarą oraz synami Kubą i Michaelem. W maratonie biegł razem z dwiema siostrami Michaela Ollisa – Kim i Kelly oraz przyjaciółmi amerykańskiego żołnierza, w tym Williamem Abelem, dla którego był to 50. maraton w życiu.
Foto Konsulat Generalny RP

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: