NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Spotkanie z kompozytorem Andrzejem Korzyńskim. Poznaj ojca polskiej muzyki rozrywkowej

Spotkanie z kompozytorem Andrzejem Korzyńskim. Poznaj ojca polskiej muzyki rozrywkowej

18.02.2016, godz. 00:00
muzyka, nuty, spotkanie muzyczne, Andrzej Korzyński
muzyka, nuty, spotkanie muzyczne foto:

Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku zaprasza na spotkanie z Andrzejem Korzyńskim, wybitnym polskim kompozytorem muzyki filmowej i popularnej. Rozmowę, która odbędzie się w najbliższy czwartek w Konslacie Generalnym RP, poprowadzi Magdalena Mazurek-Nuovo.

Andrzej Korzyński jest jednym z ojców polskiej muzyki rozrywkowej. Jego utwory wykonywali m.in.: Czesław Niemen, Ada Rusowicz, Maryla Rodowicz, Irena Jarocka, Violetta Villas, Piotr Szczepanik. To jemu zawdzięczamy takie hity jak „Motylem jestem”, „Żółte kalendarze” czy „Kochać”.  Andrzej Korzyński to również wybitny kompozytor muzyki filmowej. W 1967 r. zadebiutował w filmie Andrzeja Wajdy „Wszystko na sprzedaż”. Później skomponował muzykę do sześciu innych filmów Wajdy m. in. do „Człowieka z marmuru” i „Człowieka z żelaza”. Jego współpraca z Andrzejem Żuławskim zaowocowała z kolei muzyką do filmów „Trzecia Część Nocy”, „Diabeł”, „Na Srebrnym Globie”, „Opętanie” oraz „Kosmos”. W sumie napisał ścieżki dźwiękowe do ponad 120 obrazów.
W dniach 19-20 lutego Andrzej Korzyński będzie także gościem specjalnym przeglądu filmów Andrzeja Żuławskiego, organizowanego przez Film Society of Lincoln Center wraz z Instytutem Kultury Polskiej w Nowym Jorku. Więcej informacji można znaleźć na stronie polishculture-nyc.org
(materiały organizatora)

Spotkanie z artstą
Czwartek 18 lutego, godz. 6 PM, Konsulat Generalny RP, 233 Madison Avenue (RSVP: nyc.office@instytutpolski.org).

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: