NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Spełniać marzenia Polonii...

Spełniać marzenia Polonii...

16.03.2014, godz. 09:00
Tadeusz Czajkowski, P-SFUK
foto:

Przed wyborami w Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej rozmawiamy z kolejnym kandydatem, który chciałby zasiąść w Radzie Dyrektorów tej największej polonijnej instytucji finansowej. O swoich planach związanych z pracą społeczną w P-SFUK opowiada Tadeusz Czajkowski.

– Co pana skłoniło do wzięcia udziału w wyborach?
– P-SFUK jest dla mnie bardzo ważną i bliską instytucją finansową. Otóż za mojej kadencji – prezesa Związku Klubów Polskich - Alliance of Polish Clubs in USA (organizacji polonijnej w Chicago, która powstała w 1929 roku jako organizacja charytatywna, a jej działania między innymi polegają na niesieniu pomocy Polakom w Polsce i na emigracji) - Unia otworzyła swoje pierwsze oddziały na terenie Chicago. Po kilku ważnych spotkaniach z zarządem P-SFUK, poprosiłem i dostałem pozwolenie od Delegatów ZKP o sponsorowanie naszej organizacji przez członków P-SFUK. Od pierwszej chwili naszej współpracy jestem bardzo ściśle związany z Unią na terenie Chicago. Czuję, że jeszcze więcej mogę pomóc członkom P-SFUK na terenie Chicago oraz na Wschodnim Wybrzeżu będąc w Radzie Dyrektorów, dlatego postanowiłem wziąć udział w tegorocznych wyborach.

– Co chciałby pan w pierwszej kolejności zrobić dla członków P-SFUK, jeżeli zostanie pan jednym z dyrektorów?
– Mieszkając w Chicago i okolicach przez 50 lat, jestem bardzo związany i przywiązany do polonijnego środowiska. Moja praca zawodowa jak i charytatywna wskazuje mi potrzeby, jakie ma polonijne środowisko oraz nakreśla marzenia, do których dąży Polonia na nowym rynku. Myślę, że te same potrzeby mają Polacy na ziemi Waszyngtona. Chcę pracować dla Polonii, żeby spełniać jej marzenia. Chciałbym przyczynić się do tego, aby P-SFUK była silną i stabilną instytucją finansową, żeby działała jako zjednoczona organizacja godna wszystkich członków jak i dyrektorów oraz zarządu. Chciałbym, aby polska grupa etniczna wykorzystywała w pełni swój potencjał. Chodzi mi o to, żeby Polonia była silna finansowo i pokazała, że potrafi funkcjonować w zgodzie.

– Jakie ma pan motto przewodnie swojej kampanii?
– Karol Wojtyła doprowadził do wolnej Polski, ale nie u wszystkich Polaków zyskał zrozumienie... Jestem gotowy, żeby wszystkich wysłuchać i rozsądnie działać na rzecz członków P-SFUK. Oczywiście zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi tejże instytucji.

Rozmawiała: Katarzyna Adamska, foto arch.Tadeusz Czajkowski uzyskał licencjat w dziedzinie zarządzania na uniwersytecie w Illinois. Posiada profesjonalne certyfikaty z księgowości, rynku nieruchomości i przygotowywania rozliczeń finansowych. Przez 30 lat pracował jako mold maker, zarządzając ponad setką pracowników. Pracował też charytatywnie jako skarbnik w Związku Klubów Polskich - przez 6 lat i jako skarbnik Komitetu Parady 3 Maja – także przez 6 lat. Obecnie jest prezesem ZKP i przewodniczącym Komitetu Parady 3 Maja. Pracował charytatywnie jako skarbnik w Komitecie Budowy Pomnika Katyńskiego w Chicago przez 9 lat.


Jeszcze do 3 kwietnia trwa przyjmowanie petycji kandydatów do Rady Dyrektorów P-SFUK. Potencjalni kandydaci muszą zostać zarejestrowani w Unii. Należy pamiętać, że tylko oryginalne, otrzymane z P-SFUK petycje są ważne. Kopie nie będą akceptowane. Aby dołączyć do dwunastu kandydatów, którzy zostali już nominowani, pod petycją trzeba zebrać 500 zweryfikowanych podpisów. Karty do głosowania zostaną wysłane pocztą do wszystkich członków do 18 kwietnia. Wyniki wyborów - 18 maja podczas Annual Meeting w Polish National Club of Hempstead, znajdującym się przy 329 Peninsula Blvd, Hempstead, NY 11550.


Nominacje otrzymali już: Ryszard Bąk, Tadeusz Czajkowski, John Czop, Małgorzata Gradzki, Gregory Guzinski, Beata Klar-Jakubowski, Leon Kokoszka, Michael Kwiatkowski, Jolanta Olechowski, Marian Mario Ponanta, Marzena Wierzbowska i Marzena Wojczulanis.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: