NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Specjalne wyposażenie nowojorskich funkcjonariuszy. Policjanci pod okiem kamer

Specjalne wyposażenie nowojorskich funkcjonariuszy. Policjanci pod okiem kamer

13.08.2014, godz. 00:00
mandat, NYPD, Vision Zero
mandat, NYPD, Vision Zero foto:

Konflikt, jaki wybuchł między nowojorską policją a częścią mieszkańców metropolii po śmierci mieszkańca Staten Island, który dostał zawału podczas aresztowania, spowodował, że władze miasta szukają sposobu na zażegnanie sporu. A przede wszystkim nie chcą dopuścić do kolejnych spięć. Jednym z pomysłów ma być wyposażenie oficerów NYPD w kamery, które będą rejestrować ich działania oraz zachowanie innych osób.

Takiego zdania jest Letitia James, rzecznik praw obywatelskich (Public Advocate) oraz kilku innych miejskich polityków i działaczy. James uważa, że pozwoli to uniknąć wszelkich spekulacji czy prób zatajenia prawdziwego przebiegu zdarzeń. Dlatego zaapelowała do burmistrza i szefa NYPD, aby wprowadzić – przynajmniej na razie pilotażowo – program, w ramach którego 15 procent policjantów miałoby na mundurach małe kamery.

Na początek obowiązek ich noszenia mieliby funkcjonariusze z posterunków na terenach, gdzie jest najwyższy wskaźnik przestępczości i gdzie było najwięcej skarg na zachowanie policjantów. Z wyliczeń biura rzeczniczki praw obywatelskich wynika, że pilotażowy program kosztowałby 5 mln dol. a wprowadzony na stałe i obowiązujący każdego policjanta – 32 mln dol.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: