NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Spadł na nią znak, dostanie 14 milionów dolarów

Spadł na nią znak, dostanie 14 milionów dolarów

05.08.2017, godz. 00:00
dolary
foto:

Kobieta z Long Island otrzyma 14 milionów dolarów odszkodowania za urazy, jakich doznała po uderzeniu przez... drogowy znak, który na nią spadł.

Jak donosi "Newsday", pochodząca z Central Islip 54-letnia Cora McNeill w 2007 roku została uderzona w głowę znakiem ulicznym, który na nią spadł z wysokości. Uderzenie było tak silne, że kobieta dostała tętniaka mózgu oraz wylewu. To wszystko z kolei spowodowało trwałe uszkodzenie mózgu. Musiała przejść długie i bardzo kosztowne leczenie. Dlatego też za doznane straty domagała się odszkodowania.

Po długim procesie ława przysięgłych w sądzie w Suffolk County uznała jej racje. Ławnicy orzekli, że władze miasta Islip, gdzie doszło do wypadku, zawiodły i nie wypełniły swoich obowiązków, bo nie zadbały o to, żeby dokonać odpowiednich inspekcji oraz napraw metalowych znaków drogowych. I to w ciągu ostatnich 40 lat! Przyznali więc kobiecie odszkodowanie w wysokości 14 milionów dolarów.

Adwokat poszkodowanej powiedział, że decyzja ławników jest "potężna i sprawiedliwa". Miasto będzie próbować odwołać się od wyroku. - Władze Islip odwołają się do wszystkich możliwych i dostępnych procedur poprocesowych, włącznie z apelacją, ponieważ werdykt nie jest zgodny z faktami i dowodami zaprezentowanymi w czasie procesu - napisała w oświadczeniu rzeczniczka miasta Carolyn Smith.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: