NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Sondażowe wyniki wyborów przygotowane przez Ipsos na godz. 21 (czasu w PL): Cała władza w rękach PiS?

Sondażowe wyniki wyborów przygotowane przez Ipsos na godz. 21 (czasu w PL): Cała władza w rękach PiS?

26.10.2015, godz. 00:00
PIS wybory
PIS wybory foto:

Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie wygrało wybory parlamentarne. Mało tego! Partia Jarosława Kaczyńskiego (66 l.) będzie miała większość w  Sejmie. Tak przynajmniej wynika z sondażu przygotowanego przez pracownię Ipsos.

Wszystko wskazuje na to, że po raz pierwszy od 1989 roku w Sejmie większość będzie miała jedna partia. Według wstępnych badań w ławach
poselskich PiS zasiądzie aż 242 na 460 posłów!– Niedawno minęła 10. rocznica wyboru Lecha Kaczyńskiego (†61 l.) na prezydenta. Nie byłoby tego zwycięstwa bez niego – zaczął prezes PiS Jarosław Kaczyński (66 l.). Tuż obok niego stanęła Marta Kaczyńska (35 l.). – Panie prezydencie, melduję wykonanie zadania – mówił, nawiązując do słynnego przemówienia zmarłego brata z 2005 roku. – Przed nami nowy czas. To ma być czas pracy naszego obozu. Wyciągamy rękę do tych wszystkich, którzy chcą zmiany. Żadnego kopania tych, którzy upadli z własnej winy - zapewniał prezes. - Karnawał, jakim są wybory, się skończył. Pamiętajmy o skromności, która nas wszystkich obowiązuje – apelował Kaczyński oddając głos kandydatce PiS na premiera. – Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie decyzje, które podjął prezes Jarosław Kaczyński. – To jemu należą się brawa – zaczęła Beata Szydło (52 l.). – Polacy nam zaufali. Zwyciężyliśmy, bo uczciwie pracowaliśmy. Ta praca, którą  zaczęliśmy, musi być kontynuowana. Musimy pracować dla Polaków,  pamiętać, że jesteśmy na służbie. Daliśmy radę  – podsumowała Szydło.W sztabie PO panowała żałoba. – Gratulujemy zwycięzcom. Nie straciliśmy  tych 8 lat. Polska jest zdecydowanie piękniejsza, to kraj, w którym  rozwijamy się gospodarczo – mówiła łamiącym się głosem Ewa Kopacz (59 l.). Na trzecim miejscu politycznego podium uplasował się Paweł Kukiz (52 l.). Jego partia wprowadzi do Sejmu prawdopodobnie 44 posłów. W parlamencie znajdzie się także Nowoczesna Ryszard Petru (43 l.) i Polskie Stronnictwo Ludowe. Największym przegranych wyborów wydaje się Zjednoczona Lewica, która nie przekroczyła wymaganego dla koalicji 8-procentowego progu wyborczego. Na pewno miał na to wpływ znakomity wynik ugrupowania Adriana Zandberga (36 l.). Jego Partia Razem dzięki przekroczeniu 3 proc. może liczyć na finansowanie.


Oficjalne wyniki wyborów poznamy prawdopodobnie już we wtorek.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: