NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Social Security. Taką podwyżkę... wsadźcie sobie

Social Security. Taką podwyżkę... wsadźcie sobie

15.10.2013, godz. 02:00
Podatki. Niższe podatki na Social Security, krótszy okres zasilku dla bezrobotnych
foto:

To po prostu kpina! Nie da się inaczej powiedzieć o „podwyżce” emerytur, którą szykuje Social Security Administration (SSA). Jak donosi Associated Press, doroczna podwyżka, mająca wyrównać rosnące koszty utrzymania wynikające z inflacji, ma być najniższa od dekad i wynieść zaledwie 1.5 procenta, czyli około... 17 dolarów.

– To jakiś żart! Ceny dookoła rosną jak szalone. Wszystko drożeje! Jak przeżyć za takie pieniądze? – mówi pan Bogdan z Brooklynu, który ma prawo już przejść na emeryturę, ale świadomie tego nie robi... – Z powodów finansowych będę czynny zawodowo tak długo, jak zdrowie mi pozwoli no i mój pracodawca – dodaje.

Nie ma się co dziwić. Jak potwierdza AP, w obecnej chwili wysokość średniego świadczenia wypłacanego przez Social Security Administration wynosi 1162 dol., a po zapowiadanej podwyżce będzie to o 17 dolarów więcej. Od 1975 roku, kiedy wprowadzono automatyczne podwyżki wyrównujące koszty życia, tylko sześć razy były one niższe niż dwa procent. Ale tak marne jak teraz nie były nigdy! Warto podkreślić, że aż dla 58 milionów emerytów i rencistów wypłata z SSA jest jedynym źródłem dochodu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: