NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Sobowtór Elvisa Presleya chciał otruć prezydenta Obamę?

Sobowtór Elvisa Presleya chciał otruć prezydenta Obamę?

19.04.2013, godz. 02:00
Barack Obama w Newtown
foto:

Paul Kevin Curtis (45 l.) został aresztowany przez FBI. Mężczyzna jest podejrzany o wysłanie listów z trucizną do amerykańskich polityków, w tym do Baracka Obamy.

Jak podaje "Daily News" został aresztowany w swoim domu w Corinth, w Mississippi. Tajemnicze przesyłki zaadresowane były do prezydenta Obamy oraz senatora Rogera Wickera. Przeprowadzone przez specjalistów badania wykazały, że w kopertach znajdowała się trująca rycyna. "I am KC and I approve this message" - pisał w listach, nawiązując do popularnego w kampanii wyborczej sformułowania, kończącego spoty wyborcze. Jak pisze Reuters, aresztowany Kevin Curtis to ta sama osoba, która w internecie występuje jako sobowtór Elvisa Presleya. Pracuje w przemyśle rozrywkowym. Obie przesyłki zostały nadane 8 kwietnia z Memphis w stanie Tennessee. Jak podało FBI, jak dotąd nic nie wskazuje na to, że istnieje związek między podejrzanymi listami a atakami w Bostonie.

Rycyna jest substancją toksyczną. Wywołuje wymioty, biegunkę, powoduje przekrwienie narządów. Duża dawka może doprowadzić do śmierci. Nie ujawniono, jaka ilość rycyny znajdowała się w kopertach.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: