NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Śnieg sparaliżował komunikację miejską, metro jeździło jak chciało, ludzie klęli na czym świat stoi! Brrr... W Nowym Jorku i New Jersey znów zimno

Śnieg sparaliżował komunikację miejską, metro jeździło jak chciało, ludzie klęli na czym świat stoi! Brrr... W Nowym Jorku i New Jersey znów zimno

22.01.2014, godz. 20:12
Central Park, NYC, Manhattan, NY, Nowy Jork, zima
foto:

„Sorry, taki klimat”?... Niestety, mimo zapowiedzi i obietnic miejskiego przewoźnika, kolejny atak zimy sparaliżował metropolię nowojorską. Chociaż na ulice wyjechały pługi i piaskarki, by udrożnić drogi dla samochodów, a autobusom założono na koła łańcuchy - we wtorek po południu i w środę problemy z przejazdami miała większa część nowojorczyków.

W Nowym Jorku i New Jersey spadło w nocy nawet 25 cm śniegu. Dodatkowo wszystkim mieszkańcom dokuczał mróz. Słupki rtęci wskazywały od 25F/-6C do 10F/ -14C.

– W środę rano nie mogłam dostać się do pracy! Na metro linii L na Brooklynie czekałam ponad 40 minut i się nie doczekałam! Wściekła wróciłam do domu – opowiada Ania z Queensu.

Także podróż autobusem była istnym koszmarem. Na przystankach niejednokrotnie trzeba było czekać bardzo długo. – To był istny horror. Czekałam na pod Williamsburg Bridge ponad godzinę i nie podjechał żaden autobus. Niemal odmarzły mi stopy! W desperacji zamówiłam taksówkę i pojechałam nią na Ridgewood – opowiada Agata, która wracała z pracy z Manhattanu.

Służby drogowe miały poważne problemy z odśnieżaniem. Najgorzej było na Queensie - tam do środy na ulicach zalegał śnieg, który utrudniał poruszanie się pojazdom.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: