NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Smakowicie w bibliotece

Smakowicie w bibliotece

23.12.2013, godz. 02:00
Smakowicie w bibliotece
W greenpoinckim oddziale Brooklyn Public Library odbyło się spotkanie z Beatą Zatorską, autorką znanych książek kucharskich. foto:

W greenpoinckim oddziale Brooklyn Public Library odbyło się spotkanie z Beatą Zatorską, autorką znanych książek kucharskich. Autorce towarzyszył mąż, a zarazem współautor książek, znany filmowiec i fotograf Simon Target.

Beata Zatorska, która w swoich przewodnikach ukazała uroki rodzimej, polskiej kuchni, jest lekarzem - Polką mieszkającą na stałe w Australii. Jej przepięknie wydane książki, ilustrowane między innymi zdjęciami jej męża, są dokumentacją wspólnej podróży małżonków do Polski i przed anglojęzycznym czytelnikiem odkrywają świat tradycyjnych polskich potraw. Jedną z inspiracji dla Beaty Zatorskiej była osoba jej babci Józefy, która niegdyś była doskonałą kucharką i której przepisy po latach zostały odnalezione i zachowane dla potomnych.

Pierwsza z książek autorstwa małżonków "Rose Petal Jam: Recipes and Stories from a Summer in Poland" została nagrodzona prestiżowym wyróżnieniem "Najlepsza na świecie" podczas francuskiej gali Gourmand Awards. Druga książka "Sugar Orange" ukazała się jesienią tego roku i zdobywa równie przychylne recenzje.

Nic więc dziwnego, że środowe spotkanie zgromadziło w bibliotece wiele osób chcących poznać historię powstania tych niezwykłych kulinarnych przewodników. Gospodarzem spotkania była Izabela J. Barry z greenpoinckiego oddziału Brooklyn Public Library.

autor: Marcin Żurawicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: