NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Sławomir Platta Wielkim Marszałkiem Parady Pułaskiego 2017

Sławomir Platta Wielkim Marszałkiem Parady Pułaskiego 2017

18.11.2016, godz. 20:19
Sławomir Platta
Sławomir Platta foto:

Takiego głosowania w historii Parady jeszcze nie było! Polonia wybrała Marszałka przyszłorocznej Parady Pułaskiego. Został nim mecenas Sławomir Platta, który poprowadzi Polonię 5. Aleją na Manhattanie podczas jubileuszowej 80. Parady.

Zgodnie z oczekiwaniami w czwartek wieczorem tłumy osób zjawiły się w parafii Św. Stanisława Kostki na Staten Island, aby wziąć udział w głosowaniu. Niektórzy, aby oddać swój głos, musieli czekać w kolejce kilkadziesiąt minut na zewnątrz budynku. Ze względu na olbrzymie zainteresowanie głosujących pobliska ulica została zamknięta, a ruchem w okolicy musiała kierować policja. Na miejsce oprócz wielu pojazdów prywatnych dotarło również około 20 autobusów.
- To niewiarygodne, że głosowanie na marszałka budzi takie zainteresowanie i emocje – powiedział nam pan Waldemar, który na głosowanie dojechał z Queensu. Trochę musiałem postać w kolejce, ale spełniłem swój patriotyczny obowiązek – dodał mężczyzna. 
Komisja licząca głosy swoją pracę zakończyła o północy. Po ich podliczeniu okazało się, że na mecenasa Sławomira Plattę głosowało 657 osób, a na Dorotę Andrakę 336. Łącznie swoje głosy oddało więc blisko tysiąc osób.
- To była największa liczba głosujących odkąd stoję na czele Komitetu Parady Pułaskiego – powiedział „Super Expressowi” Richard Zawisny, prezes Komitetu. - Nie spodziewaliśmy się tylu osób, a niestety miejsce do głosowania było wyznaczone dużo wcześniej i nie mogliśmy zmienić tego w ostatniej chwili. Najważniejsze, że mimo tak wielu głosujących daliśmy radę i wszystko odbyło się w sposób demokratyczny. Zagłosowali wszyscy uprawnieni i odnotowaliśmy jedynie kilka niewielkich incydentów. Dla mnie bez znaczenia jest kto wygrał, ważne jak obecny marszałek będzie pracował przez ten rok. Chciałbym, żeby Polonia była jednością w tym ważnym jubileuszowym 80. roku istnienia Parady.
- To było największe głosowanie w historii Parady – powiedział „Super Expressowi” mecenas Sławomir Platta . - Pozwoliło to wyłonić kandydata, który z tak dużym wsparciem społecznym będzie mógł poprawić pewne elementy funkcjonowania Parady, a szczególnie jej finansowanie. Cieszę się, że ludzie zagłosowali na przyszłość Parady, a przez to na jej rozwój kulturalny i patriotyczny. Do momentu wysłania „Super Expressu” do drukarni nie udało nam się skontaktować z Dorotą Andraką, aby poprosić ją o komentarz w związku z wyborami.


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: