NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Skończcie z dyskusjami! Czas przyjąć reformę!

Skończcie z dyskusjami! Czas przyjąć reformę!

24.06.2013, godz. 02:00
Imigracja. Ustawodawcy z Mississippi zaostrzają przepisy imigracyjne
foto:

Tuż przed poniedziałkowym, pierwszym z kluczowych głosowań w Senacie nad kompleksową ustawą imigracyjną prezydent Barack Obama (51 l.) przypomniał politykom, jak ważne dla Ameryki jest szybkie przyjęcie prawa, które wprowadzi imigrację na właściwy tor i zagwarantuje bezpieczeństwo każdemu mieszkańcowi USA.

– Senat Stanów Zjednoczonych debatuje nad dwupartyjną, rozsądną i bardzo ważną ustawą, która naprawi nasz niefunkcjonujący i niesprawdzający się system imigracyjny. Owszem, ustawa nie jest doskonała. Ale jest ona owocem kompromisu, który jest zgodny z naszymi wartościami i troskami – mówił Obama w czasie sobotniego cotygodniowego orędzia.

– Możemy tego dokonać! Musimy tego dokonać. Jesteśmy państwem prawa i krajem imigrantów. Bez nich nie byłoby Ameryki! Ale system, jaki obowiązuje teraz, wypacza ten obraz. Naszym obowiązkiem jest naprawienie czegoś, co od lat przestało spełniać swoje zadanie. Apeluje do każdego polityka, by głosował za ustawą. A was proszę, byście apelowali o to samo do swoich przedstawicieli w Kongresie – mówił dalej prezydent.

Miejmy nadzieję, że politycy wezmą sobie do serca słowa Baracka Obamy i będą mieli je na uwadze w czasie poniedziałkowego głosowania.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: