NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Sklepy w polskiej dzielnicy są już pięknie przystrojone... Greenpoint w świątecznej szacie

Sklepy w polskiej dzielnicy są już pięknie przystrojone... Greenpoint w świątecznej szacie

15.12.2013, godz. 20:09
Greenpoint
foto:

W ostatnich dniach Greenpoint przybrał prawdziwie świąteczny wygląd. Handlowcy, a także sami mieszkańcy, nie szczędzą wysiłków, by okolica zwracała uwagę przechodniów.

Na sklepowych wystawach królują Mikołaje, śnieżynki, świąteczne bombki i choinki. Wszystko oczywiście utrzymane w śniegowej, białej tonacji. – Samo zrobienie świątecznej dekoracji zajęło nam jeden dzień, ale na przygotowania i zakup elementów potrzeba znacznie więcej czasu – zdradza Beata Chrostowska właścicielka księgarni Polonia przy 882 Manhattan Ave, której wystawa to jak co roku prawdziwe dzieło sztuki! – Liczy się pomysł, ale efektowna dekoracja to również wymierny koszt. My wydajemy na to kilkaset dolarów, jednak zachwyt klientów jest rzeczą bezcenną – przyznaje właścicielka.

Z kolei w witrynie Neroli Holistic Shop, sklepu z naturalnymi kosmetykami przy 179 Nassau Ave, zwraca uwagę bożonarodzeniowa szopka. – Taki pomysł mieliśmy już w zeszłym roku, ale zabrakło czasu na realizację – wyjaśniła nam Iwona Tomsia, właścicielka sklepu. – Urządzanie szopki, choć pracochłonne, było dla nas przyjemnością i zabawą. Teraz cieszymy się, kiedy o efektach pracy z uznaniem wypowiadają się o kupujący...
– Uwielbiam ten czas, kiedy Greenpoint rozświetla się tysiącami świateł – powiedziała nam pani Barbara, którą spotkaliśmy dekorującą choinkę przed swoim domem na Norman Ave. – Zauważyłam, że wielu sąsiadów zrezygnowało w tym roku ze świątecznych ozdób i światełek. Być może niektórzy oszczędzają. Ja jednak jestem zdania, że święta to święta!


Tekst i zdjęcie: Marcin Żurawicz

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: