NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Skandalista zastąpi Liu?

Skandalista zastąpi Liu?

09.07.2013, godz. 02:30
NYC
foto:

Tego nie spodziewał się nikt... Eliot Spitzer (54 l.), były prokurator generalny Nowego Jorku, chce kandydować na stanowisko głównego rewidenta miasta. Skandalista, znany jako "Klient nr 9", przyłapany na korzystaniu z usług ekskluzywnej prostytutki - może zastąpić obecnego rewidenta, Johna Liu (46 l.).

Spitzer zrezygnował z piastowanego przez siebie urzędu w 2008 roku, kiedy okazało się, że od długiego czasu płacił tysiące dolarów za seks z Ashley Dupre. Jak donosi Fox News, aby mógł oficjalnie włączyć się do wyścigu o fotel rewidenta, musi zebrać 3750 podpisów wyborców. I, zdaniem ekspertów, jest to bardzo prawdopodobne.

Eliot Spitzer sam mówi, iż ma nadzieję, że nowojorczycy wybaczyli mu już skandal z prostytutką.

- Minęło już pięć lat... Liczę na nowojorczyków i wierzę, że będą potrafili mi wybaczyć. I o to będę ich prosił. Wszyscy popełniamy błędy, ja się do niego przyznałem i ustąpiłem - mówił w poniedziałek rano Spitzer w programie TV Fox "Good Day New York".

Wygląda więc na to, że w tegorocznych wyborach będziemy mieli dwóch kandydatów, którzy przez seksafery zrezygnowali z piastowanych przez siebie urzędów. Tym drugim jest Anthony Weiner (48 l.), który z ramienia Partii Demokratycznej ubiega się o fotel burmistrza.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: