NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Skąd deportują najczęściej

Skąd deportują najczęściej

01.03.2014, godz. 02:00
crime, wypadek, morderstwo, policja, kajdanki
foto:

Podczas gdy politykom w Waszyngtonie nie udaje się dogadać w sprawie reformy imigracyjnej, agenci federalni bezwzględnie wyłapują i deportują imigrantów... W poprzednim roku fiskalnym usunięto ze Stanów aż 368.644 imigrantów, z których zdecydowaną większość stanowili tzw. nieudokumentowani, mający na koncie jakieś przestępstwa - wynika z danych U.S. Immigration and Customs Enforcement (ICE).

Jeżeli chodzi o metropolię nowojorską, to w ręce agentów wpadło i poddanych zostało deportacji 83.908 imigrantów, ale tylko w trzech sytuacjach jedynym przewinieniem był brak legalnego statusu.

Równocześnie dane ICE pokazują, że najbardziej niepewni o swój los mogą być "nielegalni" imigranci mieszkający na Long Island. Dlaczego? Bo w tamtejszych hrabstwach: Nassau County i Suffolk County do aresztów imigracyjnych trafiło odpowiednio: 52.234 i 27.823 osób. Choć łącznie jest to mniej niż w samej metropolii (80.057 imigrantów), to jednak aż 21 zostało deportowanych tylko dlatego, że podczas zatrzymania przez policję okazało się, że nie mają papierów...

Świadczy to zapewne o tym, że lokalni stróże prawa częściej przekazują informacje o statusie zatrzymanego władzom imigracyjnym. Generalnie jednak większość osób, które stanęły przed sędzią i wszczęto wobec nich deportację, to osoby, które popełniły przestępstwo, bądź też są uciekinierami. Z raportu podsumowującego działania ICE oraz Straży Granicznej wynika, że zdecydowana większość spośród wszystkich deportowanych z USA - 235.093 imigrantów - wpadła podczas próby nielegalnego przedostania się Stanów, a 133.551 już na terenie USA.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: