NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Senator Schumer ostrzega Kongres w związku z wirusem Zika. Przyznajcie pieniądze, zanim dojdzie do epidemii!

Senator Schumer ostrzega Kongres w związku z wirusem Zika. Przyznajcie pieniądze, zanim dojdzie do epidemii!

09.08.2016, godz. 00:00
wirus Zika, Zika, groźny wirus
wirus Zika, Zika, groźny wirus foto:

Po pierwszych potwierdzonych na Florydzie przypadkach zakażenia się wirusem zika od „amerykańskich komarów”, nowojorski senator Charles Schumer wznawia apele o przyznane funduszy na walkę, zapobieganie i informowanie o zagrożeniu tym niebezpiecznym wirusem.

Wezwał ponownie członków Kongresu, aby jak najszybciej przyjęli prezydencką ustawę ustanawiającą specjalny fundusz – emergency fund – na walkę z zika. – Minęło ponad 160 dni odkąd prezydent Obama zwrócił się do polityków na Kapitolu, by przyjęli odpowiednią regulację, która pozwoli wygenerować pieniądze, niemniej do dzisiaj nie ma żadnej reakcji i tym samym zdrowie i życie Amerykanów jest zagrożone. Musimy działać zanim będzie za późno. A o tym, że sprawa dotyczy już bezpośrednio  Stanów świadczą cztery potwierdzone przypadki na Florydzie – mówi Schumer. Fundusz jakiego domaga się Obama to kwota na 1.9 mld dolarów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: