NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Senator Schumer bije na alarm i prosi o federalne wsparcie w walce z narkotykami w NYC

Senator Schumer bije na alarm i prosi o federalne wsparcie w walce z narkotykami w NYC

20.06.2017, godz. 00:00
narkotyki, heroina
narkotyki, heroina foto:

Narkotyki, głównie heroina i używki na bazie opioidów, zbierają śmiertelne żniwo wśród nowojorczyków. Coraz więcej osób umiera z przedawkowania. Senator Charles Schumer (67 l.) bije na alarm, że bez stanowczego działania będziemy mieli prawdziwą epidemię. A koszty jej opanowania będą potężne.

Nowojorski demokrata wezwał polityków w Waszyngtonie do zatwierdzenia federalnych funduszy, które pozwolą na oddelegowanie do metropolii dodatkowych oddziałów agentów Wydziału do Walki z Narkotykami (Drug Enforcement Agency – DEA). Problem narkotykowy w Nowym Jorku narasta. Zwłaszcza jeżeli chodzi o używanie i przedawkowywanie heroiny. Wszystko przez to, jak argumentuje polityk, że dealerzy są coraz bardziej bezwzględni a sama nowojorska policja, nie nadąża w ich ściganiu. Metropolię zalewają też zatrute narkotyki, co jeszcze bardziej komplikuje sprawę.
Dlatego konieczne jest wsparcie. – Policjanci sami nie są w stanie zająć się ściganiem dealerów, którzy wykorzystują to. DEA to specjaliści, którzy szkoleni się specjalnie do ścigania handlarzy narkotyków. Ich pomoc byłaby wielkim wsparciem dla lokalnej policji, tak w NYC jak i na Long Island. Dzięki nim udałoby się szybciej dopaść dealerów i rozbić całe gangi rozprowadzające tę truciznę po ulicach – mówił na konferencji Schumer.
Dodał, że będzie robił wszystko, aby jak najszybciej NYPD otrzymało federalne wsparcie. Będzie też zabiegał o dodatkowe pieniądze na specjalne zestawy na wypadek przedawkowania, by zapobiegać zgonom. – Musimy działać, bo leczenie uzależnień i różnych chorób narkotykowych czy ściganie przestępstw popełnionych pod wpływem jest o wiele bardziej kosztowne – dodał Schumer. Jak wynika z danych nowojorskiego Wydziału Zdrowia, tylko w zeszłym roku z przedawkowania heroiną zmarło blisko 800 osób.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: