NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Senator McCain ma raka mózgu

Senator McCain ma raka mózgu

21.07.2017, godz. 00:00
Senator McCain ma raka mózgu
Senator McCain ma raka mózgu foto:

Stan republikańskiego senatora z Arizony Johna McCaina (80 l.), z powodu którego przełożono prace nad nową ustawą zdrowotną, jest znacznie poważniejszy niż się wydawało. Polityk ma raka mózgu - glejaka wielopostaciowego (glioblastoma).

Wykryto go po przeprowadzonym w Mayo Clinic zabiegu usunięcia skrzepu krwi nad lewym okiem polityka. Dramatyczna dla senatora diagnoza nadeszła po analizie tkanki usuniętej podczas zabiegu. Badania wykazały, że skrzep nad okiem spowodowany był przez zmiany nowotworowe. Jak poinformowali pracownicy biura polityka, John McCain odpoczywa obecnie w swoim domu w Arizonie. Razem z rodziną i lekarzami z Mayo Clinic rozważają opcje leczenia.

Do senatora z całego kraju płyną głosy wsparcia. - Senator John McCain zawsze był fighterem. Melania i ja ślemy nasze myśli i modlitwy do senatora, Cindy i ich całej rodziny. Zdrowiej szybko - powiedział mediom prezydent Donald Trump.

Senator McCain dwukrotnie ubiegał się o prezydenturę. W 2000 r. przegrał zaciętą walkę o nominację na kandydata na prezydenta z ramienia Partii Republikańskiej z George W. Bushem. W 2008 r. uzyskał tę nominację, ale przegrał ostateczną rozgrywkę z demokratą Barackiem Obamą. Jako polityk był m.in. współautorem senackiej ustawy imigracyjnej reformującej kompleksowo system i dającej możliwość legalizacji pobytu milionom imigrantów. Przyjęty w Senacie projekt został jednak odrzucony w Izbie Reprezentantów, która nie chciała się zgodzić, by nielegalni imigranci mieli możliwość starania się o obywatelstwo.

W młodości John McCain był pilotem w marynarce wojennej USA. W 1967 r. podczas wojny w Wietnamie został zestrzelony nad Hanoi i przez sześć lat był przetrzymywany jako jeniec wojenny.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: