NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Senator Charles Schumer grzmi i słowem walczy z bronią

Senator Charles Schumer grzmi i słowem walczy z bronią

08.12.2015, godz. 00:00
pistolet
foto:

To musi się skończyć! Zmiany prawie dotyczącym dostępu, pozwoleń i handlu bronią palną są konieczne i to w tej sekundzie. Bez żadnych wymówek… Tak nowojorski senator Charles Schumer po raz kolejny grzmiał na Kapitolu i zaapelował do kolegów senatorów, by jak najszybciej zagłosowali za zmianą przepisów, które ciągle dają dostęp do broni nawet osobom znajdującym się na tzw. terror watch list.

– Jeżeli ktoś z moich kolegów nie widzi powagi sytuacji i jak olbrzymi jest to problem, to najwyraźniej cierpi na jakieś urojenia, albo działa w interesie nie tych grup co powinien. Zwłaszcza teraz wiedząc, że winni masakry w Kalifornii mieli powiązania z grupami terrorystycznymi. Nie zmieniając przepisów pozwalamy na to, by terroryści mieli dostęp do broni – grzmiał w niedzielę senator Schumer.
– Nie obchodzi mnie czy ktoś jest liberałem czy konserwatystą, demokratą czy republikaninem, czy ma pozwolenie na broń czy też nie, każdemu bez wyjątku powinno zależeć na tym, by broń nie trafiła w niepowołane ręce – dodał polityk. Głosowanie nad zmianami w przepisach ma się odbyć jeszcze w tym tygodniu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: