NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Seks i pieniądze za pracę w policji

Seks i pieniądze za pracę w policji

08.08.2014, godz. 00:00
NY
foto:

Prokurator z Brooklynu oskarżycielem w sprawie obrzydliwej propozycji funkcjonariusza NYPD

„Dajesz tysiąc dolarów i prześpisz się ze mną, a pomogę ci w karierze”... Taką propozycję – zdaniem prokuratora okręgowego Brooklynu – miał złożyć oficer NYPD jednej z absolwentek Akademii Policyjnej, która liczyła na przyjęcie do pracy.

Z dokumentów oskarżenia wynika, że Delfin Lantigua (34 l.) – bo tak się nazywa policjant – miał skontaktować się młodą rekrutką poprzez portal społecznościowy. Podczas rozmowy miał powiedzieć, że może przyspieszyć rozpatrzenie jej aplikacji o przyjęcie na etat do jednego z brooklyńskich posterunków. Oczywiście nie za darmo. Ceną miał być właśnie seks i tysiąc dolarów gotówką.

Roztropna kobieta natychmiast zgłosiła to wszystko... policji. Wspólnie postanowiono, że zgodzi się na propozycję i umówi na spotkanie z Lantiguą, w czasie którego będzie miała na sobie mikrofon, aby całą rozmowę móc nagrać... Skończyło się oczywiście na aresztowaniu policjanta.
W czwartek po południu Lantigua, który pracował w NYPD od pięciu lat, został już oficjalne oskarżony przez brooklyńskiego prokuratora Kena Thompsona. Funkcjonariuszowi grozi siedem lat więzienia. SAL foto Dreamstime

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: