NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Secret Service zatrzymało uzbrojonego studenta w Trump Tower. Z arsenałem do prezydenckiego wieżowca

Secret Service zatrzymało uzbrojonego studenta w Trump Tower. Z arsenałem do prezydenckiego wieżowca

16.12.2016, godz. 00:00
Trump Tower, Donald Trump
Trump Tower, Donald Trump foto:

Agenci Secret Service zatrzymali 19-letniego Alexandra Wang, który wszedł do Trump Tower z niemalże pełnym uzbrojeniem. W jego plecaku znaleziono bowiem różne niebezpieczne przedmioty, które mogłyby stanowić zagrożenie dla mieszkańców wieżowca z Donaldem Trumpem na czele.

Agenci i policja nie podały gdzie szedł Alexander Wang, jedynie to, że podczas rutynowej kontroli jakie przeprowadza się w Trump Tower od zakończenia wyborów, w plecaku 19-latka będącego studentem Baruch College, znaleziono duże petardy, grube sznury, nóż myśliwski, garotę, karabin wodny oraz kilka innych drobniejszych przedmiotów myśliwskich. Jak informują śledczy, młody człowiek nie dał satysfakcjonującego wyjaśnienia na posiadanie broni. W swojej obronie, podczas aresztowania mówił, że jest wielkim fanem Donalda Trumpa i od początku potwierdzał jego kandydaturę. Twierdził też, że wielokrotnie przychodził z takimi „elementami” do Trump Tower ale nigdy wcześniej nie został zatrzymany. Zgodnie z procedurą agenci Secret Service przeszukali akademik gdzie mieszkał Wang. Znaleziono w nim więcej petard i różnych fajerwerków, ale żadnych pistoletów. Nie doszukano się też powiązań Wanga z grupami milicyjnymi czy terrorystycznymi.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: