NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Seaport coraz bardziej tętni życiem

Seaport coraz bardziej tętni życiem

15.03.2016, godz. 00:00
South Street Seaport
foto:

Chociaż jeszcze sporo jest do zrobienia i wiele się ciągle buduje, to South Street Seaport „powstało” po zniszczeniach jakie dokonał huragan Sandy i coraz bardziej tętni życiem. Najlepszym dowodem na to, że odzyskuje swą świetność są powstające tam kolejne sklepy i restauracje oraz otwarcie po czterech latach South Street Seaport Museum, co zaplanowano na 16 marca.

Pierwszą wystawą, którą będzie można oglądać po czteroletniej przerwie, będzie ekspozycja zatytułowana „Street of Ships: the Ports and Its People”. – Otwarcie muzeum dla zwiedzających to naprawdę kamień milowy w odbudowie Seaport. Świadczy o tym, że odbudowaliśmy się. Ta część miasta zawsze była szczególnym miejscem metropolii, kochanym przez nowojorczyków i turystów, teraz mogą na nowo nim się cieszyć. A stałe zbiory muzeum pokażą im jak zawszę historię tego miejsca – mówi Jonathan Boulware jeden z dyrektorów South Street Seaport Museum.
Ale zbiory muzealne to nie jedyne czym można się cieszyć, bowiem od czasu Sandy powstało tutaj wiele nowych sklepów oraz restauracji, które zapełniają się gośćmi i klientami. Dobrze rozkręcający się interes sprawia, że kolejne osoby chcą w tym miejscu otwierać nowe biznesy.
Dodatkowo wielką, opiewającą na 1.7 mld dol., inwestycję na Seaport przeprowadza Howard Hughes Corporation, która dokonuje przebudowy słynnego molo – czyli Pier 17. Będzie się tam znajdować powierzchnia handlowa, rekreacyjna, restauracyjne oraz kino. Planowane zakończenie projektu to 2017 rok. Ponadto firma planuje przeprowadzić remont Tin Building, budynku Fulton Fish Market i przeobrazić go w nową mekkę smakoszy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: