NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Ścigany za napaść seksualną zdążył ranić dwóch policjantów, zanim został zabity. Krwawa jatka na Manhattanie

Ścigany za napaść seksualną zdążył ranić dwóch policjantów, zanim został zabity. Krwawa jatka na Manhattanie

30.07.2014, godz. 00:00
Charles Mozdir
foto:

Sceny niczym z filmu kryminalnego rozegrały się na West Village (Manhattan). Podczas obławy na poszukiwanego zbiega z Kalifornii, który przebywał akurat w Nowym Jorku, rannych zostało dwóch funkcjonariuszy US Marshals Service i oficer NYPD. Charles Mozdir (na zdjęciu - 32 l.) – ścigany za napaść seksualną w stosunku do nieletniego – zginął...

Funkcjonariusze ze specjalnej grupy zadaniowej Fugitive Task Force otrzymali zadanie, by aresztować poszukiwanego od 2012 roku przestępcę z Kalifornii. Mozdir został oskarżony o napaść seksualną na 7-letniego chłopca oraz posiadanie obrzydliwej pornografii dziecięcej.

Ale zboczeniec po wpłaceniu kaucji uciekł i ślad po nim zaginął. Jak powiedział Bill Bratton, komisarz nowojorskiej policji, w poniedziałek śledczy otrzymali informację, że podejrzany pracuje w sklepie Smoking Culture przy 177 West 4th St. na Manhattanie. Gdy specjalna grupa zadaniowa weszła do sklepu, aby dokonać aresztowania doszło do strzelaniny, w wyniku której przestępca zginął na miejscu, a rannych zostało dwóch mundurowych z US Marshals Service i jeden z NYPD.

– Policyjny detektyw został postrzelony dwa razy w brzuch, jeden z szeryfów otrzymał strzał w pośladki, a drugi w ramię – powiedział Stephen Davis z NYPD. Wszyscy poszkodowani zostali przewiezieni do Bellevue Hospital. Według lekarzy, ich stan zdrowia jest stabilny.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: