NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Ściągają bezdomnych do polskiej dzielnicy

Ściągają bezdomnych do polskiej dzielnicy

11.12.2013, godz. 02:00
Ściągają bezdomnych  do polskiej dzielnicy
Rozgoryczenie mieszkańców Glendale: – Dlaczego urzędnicy pozostają głusi na nasze protesty? foto:

Mieszkańcy Glendale są oburzeni. Nie mogą pojąć, dlaczego właśnie w polskiej dzielnicy na Queensie ma powstać kolejne schronisko dla bezdomnych. Nie pomogły uliczne demonstracje osób, które już miesiąc temu buntowały się przeciwko planom otwarcia noclegowni w budynku byłej fabryki przy 78-16 Cooper Avenue.

Urzędnicy z Department of Homeless Services (DHS) wyrazili właśnie zgodę na to, by w dawnych pomieszczeniach fabrycznych znalazło schronienie 125 bezdomnych rodzin. Na remont pomieszczeń wyasygnowano kwotę 27 mln dol. Placówka zacznie działać w lipcu 2014 r.

- To nieprawdopodobne, że wybrani w demokratycznych wyborach urzędnicy nie słuchają tego, co ma do powiedzenia lokalna społeczność! - mówi Kathy Masi, prezes Glendale Civic Association. Pod petycją, która miała wstrzymać projekt otwarcia schroniska, zebrano 4 tys. podpisów.

Jak relacjonował "Super Express", przeciwnicy schroniska już w listopadzie wyszli na ulice, by zablokować plany urzędników. - Wcześniej na Greenpoincie też były protesty, ludzie pisali podania, buntowali się, a jednak władze miasta zignorowały te głosy i po cichutku otworzyły przytulisko. Boję się, że tutaj będzie podobnie - mówiła jedna z Polek obecnych na manifestacji.

Akcje sprzeciwu były zorganizowane przez Glendale/Ridgewood Property Owners oraz lokalnych działaczy i polityków. Za przekształceniem dawnych budynków fabrycznych w schronisko stoi organizacja Samaritan Village. Złożyła w DHS projekt zagospodarowania terenu. Mieszkańcy i niektórzy politycy wystosowali specjalny list do miejskiej agencji, wzywający do odrzucenia projektu. Nie powstrzymało to jednak urzędników przed decyzją o ściągnięciu bezdomnych do polskiej dzielnicy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: