NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Saturday Night Live znów obraża Polaków. Zaprotestujmy masowo!

Saturday Night Live znów obraża Polaków. Zaprotestujmy masowo!

06.10.2015, godz. 00:00
Saturday Night Live
Saturday Night Live foto:

Czy to się kiedyś skończy!? Polska, Polacy, nasz dorobek i wkład w rozwój Ameryki znów stały się obiektem kpin! I po raz kolejny ze strony satyryków programu Saturday Night Live (SNL) telewizji NBC. Co więcej, głupio-zabawny i obrażający nas wszystkich żart został wyemitowany w sobotę, dzień przed największą manifestacją polskości na Piątej Alei.

– To się musi skończyć! Nie pozwolimy się obrażać i ne przestaniemy interweniować tak długo, jak Amerykanie nie przestaną z nas sobie żartować – grzmi Alex Storożyńki, znany i nagradzany dziennikarz, działacz, były szef Fundacji Kościuszkowskiej pracujący obecnie nad książką o wielkim Polaku, który również odegrał wielką role w rozwoju Ameryki.
Tym razem jeden z komików programu, urodzony na Staten Island Colin Jost, mówił o październiku jako miesiącu dziedzictwa polskiego w USA. W pewnym momencie komik sugerując, jak dowiedzieć się więcej na ten temat mówi: „Wystarczy to wygooglować kładąc palec na klawiaturze i prosząc dwie inne osoby, by nią poruszały w górę i na dół”.
Walczący o dobre imię Polaków Storożyński natychmiast wysłał list do CEO NBC Universal Steve'a Burke'a. Napisał w nim m.in., że dowcip, podobnie jak reszta programu SNL, nie był wcale zabawny, a wręcz głupi. „My Polacy jesteśmy dumni z naszego dziedzictwa. Ale Colin Jost i całe NBC raczej nie mogą tego samego powiedzieć o programie SNL” - podsumował Storożyński, który zachęca wszystkich, by wyrazili swoje oburzenie pisząc do NBC (adres można znaleźć na stronie:http://www.nbc.com/contact/general)

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: