NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Samolot musiał krążyć nad Nowym Jorkiem przez dwie godziny. Awaryjne lądowanie na JFK

Samolot musiał krążyć nad Nowym Jorkiem przez dwie godziny. Awaryjne lądowanie na JFK

29.07.2014, godz. 23:44
lotnisko, samolot,
foto:

Chwile grozy przeżyli pasażerowie samolotu Delta Airlines. Przyczyną była awaria maszyny, która zmusiła pilotów do nieplanowanego lądowania. Samolot wystartował z lotniska LaGuardia w poniedziałek o 8:25 pm. Lot zaplanowany był do Dayton w Ohio. Już kilka minut po starcie okazało się, że piloci mają problemy techniczne z samolotem, dlatego natychmiast skontaktowano się z wieżą kontrolną i podjęto wspólną decyzję o awaryjnym lądowaniu.

Zanim doszło do osadzenia na ziemi maszyny, krążyła ona nad Nowym Jorkiem przez ponad dwie godziny. Samolot bezpiecznie wylądował na John F. Kennedy International Airport około 11:00 pm. Nikomu nic się nie stało, a podróżnym zaproponowano alternatywne loty do Dayton.
Nie poinformowano, z jakiego powodu samolot z pasażerami na pokładzie przez tyle czasu krążył nad Nowym Jorkiem. Jak podają urzędnicy z Port Authority of New York and New Jersey lot obsługiwany był przez Chautauqua Airlines. Planowa podróż samolotem z Nowego Jorku do Dayton w Ohio trwa 2 godziny i 20 minut. Natomiast lotnisko LaGuardia oddalone jest od John F. Kennedy International Airport o 10 mil.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: