NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Rzuciła się z nożem na bezbronną kobietę w metrze

Rzuciła się z nożem na bezbronną kobietę w metrze

10.07.2013, godz. 02:20
MTA
foto:

Krwawy horror w metrze! Przypadkowa kobieta czekająca na pociąg została zaatakowana na peronie przez bezdomną, która nagle rzuciła się na nią z nożem i zaczęła ją dźgać!

Te dramatyczne sceny rozegrały się na stacji 59 Street na górnym Manhattanie w poniedziałek przed południem. Jak donoszą agencje, świadkowie horroru zeznali, że atak nastąpił zupełnie znienacka.

- Bezdomna po prostu patrzyła na tę kobietę. I nagle bez słowa rzuciła się na nią z nożem. To straszne! Przeraża mnie to, że tuż obok nas są tacy ludzie. Przecież to mogło przytrafić się równie dobrze mnie albo komuś z mojej rodziny - na relacjonował reporterom telewizji Fox jeden ze świadków stojący po drugiej stronie peronu.

Jak podaje policja, 38-letnia ofiara została kilkakrotnie dźgnięta nożem w brzuch i ramię. Zaatakowanej kobiecie próbowała pomóc inna osoba czekająca na metro linii 6, ale też została uderzona przez bezdomną. W końcu na peron weszło kilku mężczyzn, którzy rzucili się na pomoc i obezwładnili napastniczkę. Trzymali ją do czasu przybycia funkcjonariuszy policji. Tymczasem ranna, będąc w szoku, zaczęła uciekać ze stacji i zakrwawiona wbiegła do znajdującego się w pobliżu Bloomingdale's. Tam zaczęła wzywać pomocy. Kobietę przewieziono do Weill Cornell Medical Center. Jej stan lekarze określają jako poważny, ale stabilny. Z kolei zaaresztowana 31-letnia bezdomna trafiła do Bellevue Hospital, gdzie poddana zostanie badaniom psychiatrycznym.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: