NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Rzeczniczka Billa de Blasio rezygnuje z funkcji

Rzeczniczka Billa de Blasio rezygnuje z funkcji

07.05.2016, godz. 00:00
Karen Hinton, rzeczniczka Billa de Blasio
Karen Hinton, rzeczniczka Billa de Blasio foto:

Szefowa biura prasowego nowojorskiego burmistrza Karen Hinton niespodziewanie ogłosiła zamiar rezygnacji z funkcji. Zdaniem wielu komentatorów ta nagła decyzja jest spowodowana atmosfera skandalu jaka pojawiła się wokół Billa de Blasio w związku
z podejrzeniami o nieuczciwe zbieranie funduszy na różne kampanie, w tym na jego burmistrzowską.

Oficjalnie jednak nie mówi się o tym. Sama Karen Hinton w czwartkowym oświadczeniu napisała, że będzie piastować swoje stanowisko do końca negocjacji dotyczących budżetu na nowy rok fiskalny, który rozpoczyna się 1 lipca.
Zapewniła również, że w dalszym ciągu będzie popierać burmistrza, jego decyzje i politykę. „Będę cały czas to robić chociaż będę spędzać więcej czasu z moją rodziną, zwłaszcza z nastoletnią córką. Wiem, że ona za mną aż tak bardzo nie tęskni, ale ja bardzo i dlatego chcę być w jej życiu, blisko niej w tym ostatnim roku zanim wyjedzie z domu do college'u” - napisała w oświadczeniu szefowa biura prasowego burmistrza.
Pochodząca z Mississippi Karen Hinton i Bill de Blasio znają się od wielu lat. Pracowali razem dla Andrew Cuomo, kiedy był jeszcze szefem Housing and Urban Development.
Bill de Blasio na wieści o rezygnacji swojej rzeczniczki napisał w krótki oświadczeniu, że „Karen Hinton wykonywała świetną, rzetelną pracę dla administracji i miasta. Będzie nam jej bardzo brakować”.  Na razie nie podano nazwisk żadnej osoby, która miałaby przejąć jej stanowisko.

Twitter Karen Hinton (@KarenHinton)

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: