NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Rządząca partia w Polsce nie zapomina o rodakach za granicą. PiS bliżej Polonii

Rządząca partia w Polsce nie zapomina o rodakach za granicą. PiS bliżej Polonii

20.11.2015, godz. 00:00
flaga
foto: EAST NEWS

Nowa polska władza z premier na czele nie zapominają o Polakach żyjących za granicą. Jak zapowiedział poseł PiS Michał Dworczyk partia przygotuje nowelizację ustawy o Karcie Polaka, która „pozwoli traktować naszych rodaków posiadających kartę niemal jak obywateli polskich”. A także nową ustawę o repatriacji oraz ustawę o opiece nad Polonią.

Podczas debaty nad expose premier Beaty Szydło Dworczyk zapowiedział, że PiS zamierza przygotować ustawę o opiece Rzeczpospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą, która „uporządkuje kwestię opieki państwa polskiego nad Polakami poza granicami kraju” oraz „uczyni tę opiekę o wiele bardziej efektywną”.
Wcześniej sama premier zapowiedziała bliższą łączność z Polonią i kontakty oraz partnerstwo z USA. – Szczególne znaczenie w sprawach bezpieczeństwa, ale także w całej polityce zagranicznej, przywiązujemy do stosunków ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki, które są dzisiaj i pozostaną głównym gwarantem światowego pokoju – mówiła Beata Szydło. – Polityka zagraniczna to także kontakty z Polonią. Przywiązujemy do nich wielką wagę. Będą one prowadzone zarówno przez MSZ, przez Senat i przez Sejm – mówiła nowa premier.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: